КИЕВСКИЙ
МЕЖДУНАРОДНЫЙ
ИНСТИТУТ
СОЦИОЛОГИИ
социологические и
маркетинговые
исследования
 
office@kiis.com.ua

ESC or click to close

Подключеные фильтры:гендерные и семейные проблемы
15
июня
2023
Сприйняття ЛГБТ людей та їх прав в Україні: результати телефонного опитування, проведеного 26 травня - 5 червня 2023 року

Упродовж 26 травня - 5 червня 2023 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус», до якого на замовлення ГО «Наш світ» були додані запитання щодо ЛГБТ людей в Україні та їх прав. Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) опитано 2013 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року). До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали закордон після 24 лютого 2022 року.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% - для показників, близьких до 10%, 1,1% - для показників, близьких до 5%

За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення. Зокрема, якщо в травні 2022 року серед всіх опитаних нами респондентів 2,5-4% проживали на окупованих після 24 лютого територіях (і це відповідало відсотку тих, хто там проживає, бо генерація номерів телефонів була випадковою), то зараз через вимкнення окупантами телефонного зв’язку до вибірки не потрапило жодного респондента, які б наразі проживали в окупованих населених пунктах (разом з цим із загалом 2013 респондентів 70 респондентів до 24 лютого 2022 року проживали в населеному пункті, який зараз окупований). Важливо зазначити, що хоча погляди респондентів, які проживали в окупації, дещо відрізнялися, але при цьому загальні тенденції були досить подібні. Тобто неможливість зараз опитати таких респондентів істотно не впливає на якість результатів. Є й інші фактори, що можуть впливати на якість результатів в умовах «воєнного часу» (див. Додаток 1).

Загалом, ми вважаємо, що отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення.

10
июня
2021
Самочувствие жителей Украины в апреле 2021 года

Оценка общественного благополучия населением Украины отрицательная, индекс равен -32 (его значение может изменяться от -100 до +100). По сравнению с 2018 годом эта оценка несколько возросла. Своей собственной жизнью украинцы в среднем гораздо больше довольны, чем жизнью страны (индекс выше на 47 пунктов), за последние пять лет индекс индивидуального благополучия вырос с -8 до +15 и сейчас является самым высоким за период наблюдения.

5
марта
2019
Что дарить женщинам на 8 марта?

Наверняка большинство из тех, кто планирует поздравлять женщин с 8 марта, уже купили подарки. Однако, если кто-то до сих пор не решил что дарить - наш пресс-релиз может подсказать. Уже 10 лет КМИС спрашивает женщин, что бы они хотели получить в подарок на 8 марта. Кроме того, мы интересуемся планами мужчин и видим, что они учитывают наши советы.

22
ноября
2016
Стандарты публикации социологических рейтингов

Оказывается, что многие люди неверно интерпретируют социологические рейтинги. Частично виноваты сами социологи, потому что не могут договориться о стандартах публикации рейтингов (то есть о некоторых договорились, но не обо всех). Этот комментарий должен помочь читателям нашего сайта разобраться в этом вопросе.

Первое, что всегда обнародуют - проценты тех, кто будет голосовать за ту или иную партию (или кандидата) по отношению ко всем ОПРОШЕННЫМ. Это непосредственно результаты опроса, и по отношению к этим показателям рассчитываются ошибки выборки. Эти данные нужны для сравнения различных исследований, но ОНИ НЕ ПОКАЗЫВАЮТ, КАКИЕ ПАРТИИ ПРОЙДУТ В ПАРЛАМЕНТ.

30
октября
2015
Согласны ли украинцы изменить стереотипы, разделив поровну домашние обязанности и уход за детьми? Результаты исследования КМИС
В тех украинских семьях, где большинство домашней работы выполняет женщина, только 22% мужчин готовы поровну делить домашние обязанности

В рамках совместного проекта Фонда народонаселения ООН в Украине и Министерства социальной политики Украины «Счастье в 4 руки» Киевский международный институт социологии провел исследование, которое выявило диспропорции во взглядах женщин и мужчин на распределение домашней работы и обязанностей по уходу за детьми. Результаты представлены для тех домохозяйств, где женщина все еще выполняет все или большинство домашних обязанностей.
ФИЛЬТР ПО ДАТЕ
Год:
Месяц: