КИЇВСЬКИЙ
МІЖНАРОДНИЙ
ІНСТИТУТ
СОЦІОЛОГІЇ
соціологічні та
маркетингові
дослідження
 
office@kiis.com.ua

ESC or click to close

Соціально-політичні настрої жителів України та рейтинг підтримки партій і політичних лідерів: травень-червень 2016 року

З 20 травня по 2 червня 2016 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) на замовлення клієнта провів всеукраїнське опитування громадської думки. Методом особистого інтерв'ю опитано 2043 респонденти, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 4-х ступеневою стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому ступені, що репрезентативна для населення України віком від 18 років.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн–ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%.

 

Головні результати:

  • Більшість українців вважає, що керівництво країни веде її в неправильному напрямку і негативно оцінюють діяльність центральних органів влади.
  • Більшість жителів вважає, що розв’язувати конфлікт на сході України потрібно шляхом міжнародних мирних переговорів.
  • Найбільш популярним варіантом зовнішньополітичного вектору є вступ до ЄС, але зараз його підтримують трохи менше половини населення. Вступ до Митного Союзу підтримують лише 12%.
  • Вступ до НАТО підтримують 44% українців, виступають проти — 38%.
  • 82% українців вважають, що зараз Україна потребує, щоби нею керував сильний лідер, який би мав широкі владні повноваження.
  • Якби вибори до парламенту відбувалися на початку червня, то найбільше голосів могла б отримати ВО «Батьківщина» (22% від поданих голосів), і до складу Верховної Ради також увійшли б представники партій «Блок Петра Порошенка» (13%), «Опозиційний блок» (12%), Радикальна партія Олега Ляшка (11%), «Об’єднання «Самопоміч» (11%) і «Громадянська позиція» (5%).
  • Якби вибори Президента відбувалися на початку червня, то найбільше голосів могла б отримати б Юлія Тимошенко (24% від поданих голосів), і до другого туру вийшов би Петро Порошенко (14%).

 

Коментарі фахівців КМІС: «Робота соціологів в останні два роки істотно ускладнилася через проблеми, пов'язані з можливостями опитувань на Донбасі. Відсутня надійна статистика про те, яка кількість населення проживає на контрольованій і на неконтрольованій частині Луганської і Донецької областей. Соціологам доводиться приймати рішення про розподіл вибірки при різних гіпотезах — з урахуванням міграції, без урахування міграції, з урахуванням неконтрольованої території, без урахування і т.п. Через це дані різних опитувальних компаній можуть відрізнятися на декілька відсотків (особливо це стосується рейтингів). У даному опитуванні вибірка розподілялася лише на контрольованій частині Донбасу, в тій пропорції, яку за даними ЦВК становили виборці Донбасу в останніх парламентських виборах (жовтня 2014 року )».

Детальніше

 


9.6.2016
ФІЛЬТР ЗА ДАТОЮ
Рік:
Місяць: