КИЇВСЬКИЙ
МІЖНАРОДНИЙ
ІНСТИТУТ
СОЦІОЛОГІЇ
соціологічні та
маркетингові
дослідження
 
office@kiis.com.ua

ESC or click to close

Ставлення до статусу російської мови в Україні

Прес-реліз підготований Дариною Пироговою

З 14 по 24 лютого 2015 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки. Методом особистого інтерв'ю опитано 2013 респондентів, що мешкають у 108 населених пунктах усіх областей України (окрім АР Крим) за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років.

В Донецькій та Луганській областях дослідження проводилося як на територіях, що підконтрольні Україні, так і на територіях, що не підконтрольні. 

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує:

3,3%для показників близьких до 50%,

2,8% — для показників близьких до 25%,

2,0% — для показників близьких до 10%,

1,4% — для показників близьких до 5%.

  • Трохи більше половини населення України – 52% вважають, що російську мову потрібно зробити другою офіційною мовою тільки в тих місцевостях, більшість населення яких цього бажає. Позицію, що російську мову потрібно усунути із офіційного спілкування та позицію, що російську мову потрібно зробити другою державною мовою в Україні підтримують приблизно рівні частки опитаних – 21% та 19% відповідно.

  • Частка тих, хто вважає, що російську мову потрібно зробити другою державною мовою України істотно зменшилася: у 2013 році таких було 27%, а у 2015 році стало 19%.

  • У Східному та Південному регіонах більше прихильників надання російській мові статусу другої державної ніж у Західному та Центральному. Натомість у Західному та Центральному регіонах більше ніж у Південному та Східному прихильників усунення  російської мови з офіційного спілкування у всій Україні.

  • Варіант надання російській мові статусу другої офіційної мови тільки в тих місцевостях, більшість населення яких цього бажає, підтримує найбільша частка населення у всіх регіонах України.

  • За результатами опитування, в разі проведення референдуму щодо надання російській мові статусу другої державної майже половина населення 48% проголосувала б проти і лише третина – 33% проголосувала б за. Ще 9% не взяли б участі у голосуванні та 10% не змогли б визначитися.

  • Тільки половина жителів Східного та Південного регіонів, які б проголосували на гіпотетичному референдумі за надання російській мові статусу другої державної дійсно вважає, що російська мова має отримати статус другої державної, інша частина жителів цих регіонів – 46% – вважає, що російську мову потрібно зробити другою офіційною мовою тільки в тих місцевостях, більшість населення яких цього бажає.

  • З тих жителів Східного та Південного регіонів, які б на референдумі проголосували за надання російській мові статусу другої державної,  лише 51% важає, що російська мова має отримати цей статус навіть в тому випадку, коли є можливість зробити російську другою офіційною мовою в тих місцевостях, більшість населення яких цього бажає. За наявності такого вибору інша частина жителів цих регіонів – 46% – вважає, що російську мову потрібно зробити другою офіційною мовою тільки в тих місцевостях, більшість населення яких цього бажає.





    Прес-реліз на цю тему можна знайти в розділі Прес-релізи та звіти, або за цим посиланням.

10.4.2015
ФІЛЬТР ЗА ДАТОЮ
Рік:
Місяць: