КИЇВСЬКИЙ
МІЖНАРОДНИЙ
ІНСТИТУТ
СОЦІОЛОГІЇ
соціологічні та
маркетингові
дослідження
 
office@kiis.com.ua

ESC or click to close

Самопочуття мешканців України у травні 2016 року: економічні негаразди і щастя попри все

Прес-реліз підготувала Наталя Харченко

З 19 по 31 травня 2016 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки. Методом особистого інтерв'ю опитано 2014 респонденти, що мешкають у 108 населених пунктах усіх областей України (окрім АР Крим) за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років. У Луганській та Донецькій областях опитування проводилися тільки на територіях, що контролюються Україною. 

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує:3,3% — для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%,1,4% — для показників близьких до 5%.

 

Для оцінювання й моніторингу суспільного та індивідуального самопочуття КМІС вже п'ять років поспіль використовує систематичне вимірювання двох індексів: Індексу суспільного благополуччя (ІСБ) та індексу індивідуального благополуччя (ІІБ). Значення індексів можуть коливатися від -100 до 100 балів, де -100 вказує на найнижчі оцінки ситуації і незадоволеність, а 100 – на найвищі  оцінки й загальну задоволеність ситуацією в країні чи власному житті.  Детальний опис методології розрахунку індексів можна знайти у Додатку.

У травні 2016 року середнє значення ІСБ становило -59, тоді як індивідуальне благополуччя було оцінено значно вище – на рівні -8 балів.  Така велика різниця у показниках показує, що, попри усі негаразди, українці в середньому набагато більше задоволені власним життям, ніж життям країни. 

 

Докладніше


8.7.2016
ФІЛЬТР ЗА ДАТОЮ
Рік:
Місяць: