КИЕВСКИЙ
МЕЖДУНАРОДНЫЙ
ИНСТИТУТ
СОЦИОЛОГИИ
социологические и
маркетинговые
исследования
 
office@kiis.com.ua

ESC or click to close

Подключеные фильтры:мораль и религия
15
июня
2023
Якою має бути політика влади щодо Української Православної Церкви (Московського Патріархату): результати телефонного опитування, проведеного 26 травня - 5 червня 2023 року

Упродовж 26 травня-5 червня 2023 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус». Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) опитано 1029 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року). До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали закордон після 24 лютого 2022 року.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,4% для показників, близьких до 50%, 3,0% для показників, близьких до 25%, 2,1% - для показників, близьких до 10%, 1,5% - для показників, близьких до 5%.

За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення. Зокрема, якщо в травні 2022 року серед всіх опитаних нами респондентів 2,5-4% проживали на окупованих після 24 лютого територіях (і це відповідало відсотку тих, хто там проживає, бо генерація номерів телефонів була випадковою), то зараз через вимкнення окупантами телефонного зв’язку до вибірки не потрапило жодного респондента, які б наразі проживали в окупованих населених пунктах (разом з цим із загалом 1029 респондентів 38 респондентів до 24 лютого 2022 року проживали в населеному пункті, який зараз окупований). Важливо зазначити, що хоча погляди респондентів, які проживали в окупації, дещо відрізнялися, але при цьому загальні тенденції були досить подібні. Тобто неможливість зараз опитати таких респондентів істотно не впливає на якість результатів. Є й інші фактори, що можуть впливати на якість результатів в умовах «воєнного часу» (див. Додаток 2).

Загалом, ми вважаємо, що отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення.

6
июля
2021
Релігійна самоідентифікація населення і ставлення до основних Церков України: червень 2021 року

Переважна більшість українців (73%) продовжують вважати себе православними. Ще 9% вважають себе греко-католиками, а 7% – атеїстами. Інші варіанти відповідей обрали менше респондентів;

Серед тих, хто вважає себе православними, більшість – 58% – вважають себе належними до Православної Церкви України. Цей показник зріс порівняно з червнем 2020 року з 48% до 58%;

Вважають себе належними до Української Православної Церкви Московського Патріархату 25% (проти 21.5% у червні 2020 року). Крім цього, 12% таких респондентів вважають себе просто православними, без конкретизації Патріархату (проти 23% у червні 2020 року).

 

8
мая
2021
Отношение украинцев к государственным праздникам, февраль и апрель 2021

Метод опроса влияет на процент тех, кто выбирает те или иные праздники как наиболее важные или любимые, но иерархия не меняется. С приближения даты праздника его оценка как важного или любимого растет.

Наиболее популярными в Украине являются религиозные праздники - Рождество Христово и Пасха (66% и 65% соответственно), затем Новый год (58%). Наименее популярными - День труда (9%) и День Конституции Украины (9%)

28
апреля
2021
Как будут праздновать Пасху украинцы в условиях пандемии?

В этом исследовании мы задавали респондентам вопрос «Будете ли Вы праздновать Пасху 2 мая? Если да, то как именно?»

92% населения так или иначе планируют праздновать Пасху, а не будут праздновать только 6% (и 2% не определились).

Среди всего взрослого населения Украины каждый пятый (19%) планирует идти в церковь на Пасху, а 9% - принять участие во всенощной службе.

Большинство населения Украины не планируют идти в церковь на Пасху. Готовить дома пасхальные блюда планируют 69% населения Украины, молиться в семейном кругу - 25%, принимать гостей родственников дома – 19%. 

1
апреля
2021
Информационные кампании - эффективный инструмент предупреждения молодежи о вреде электронных устройств для курения. Исследование КМИС

31 марта 2021 годана онлайн платформе «Укринформ» состоялось пресс - мероприятие, организованное ОО «Жизнь», где презентовали результаты опроса КМИС по эффективности информационной кампании «Безопасного курения не существует», а также осведомленности молодежи о рисках употребления электронных устройств для курения.

На протяжении ноября 2020 - января 2021 года ОО «Жизнь» совместно с Центром общественного здоровья провела национальную информационную кампанию «Безопасного курения не существует» при поддержке глобальной организации здравоохранения «Vital Strategies»

ФИЛЬТР ПО ДАТЕ
Год:
Месяц: