КИЇВСЬКИЙ
МІЖНАРОДНИЙ
ІНСТИТУТ
СОЦІОЛОГІЇ
соціологічні та
маркетингові
дослідження
 
office@kiis.com.ua

ESC or click to close

СТАВЛЕННЯ УКРАЇНЦІВ ДО ДЕРЖАВНИХ СВЯТ,ЛЮТИЙ ТА КВІТЕНЬ 2021

Прес-реліз підготував генеральний директор КМІС, Володимир Паніотто


Продовж 5-7 лютого та 16-22 квітня 2021 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне регулярне всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус». Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assisted telephone interviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитано у лютому 2005 респондентів і у квітні 2003 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн–ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%.

 

Методологічне зауваження

Запитання про те, які свята найбільш важливі чи улюблені, залежить від дати проведення опитування.  Чим ближче до цього свята - тим частіше його згадують респонденти.  Тому для вивчення динаміки зазвичай ми запитуємо про свята кожного року у лютому.   В цьому році ми теж провели опитування у лютому, але через Ковід не методом інтерв’ю «обличчям до обличчя», а за допомогою телефонного опитування. Дослідження 2020 року показали, що у телефонному опитуванні на 10% більше людей з вищою освітою, ніж в дослідженні «обличчям до обличчя», але ми не знаємо, які дані більш точні, через те, що перепис в Україні не проводиться вже 20 років. Крім того, у інтерв’ю дослідженні «обличчям до обличчя» респонденти дивляться на картку зі списком і обирають більше альтернатив.  Результати лютого 2021 року суттєво відрізнялися від минулорічних, тому ми повторили це опитування в квітні.   Таким чином, ми маємо можливість визначити, наскільки стабільні уподобання українців, як вони залежать від дати опитування і від метода опитування.  Порівняння лютого і квітня 2021 одним тим самим методом дають інформацію щодо впливу дати, а порівняння лютого 2020 і лютого 2021 показує сумарний вплив динаміки громадської думки і вплив методу опитування.

Докладніше


8.5.2021
ФІЛЬТР ЗА ДАТОЮ
Рік:
Місяць: