КИЇВСЬКИЙ
МІЖНАРОДНИЙ
ІНСТИТУТ
СОЦІОЛОГІЇ
соціологічні та
маркетингові
дослідження
 
office@kiis.com.ua

ESC or click to close

Динаміка ставлення населення України до Росії та населення Росії до України, яких відносин з Росією хотіли б українці

  • І в Україні і в Росії більшість опитаних хотіли б, щоб обидві країни були незалежними, але дружніми державами — з відкритими кордонами, без віз та митниць (в Україні — 68%, у Росії — 59%). В Україні ця кількість зменшилася з листопада на 5%, в Росії — на 4% збільшилася.
  • Об‘єднання в єдину державу з Росією в Україні бажають 12% опитаних, за останні роки ця кількість зменшилася з 20% до 9%, але після Майдану зросла на 3%. Найбільше прихильників об’єднання з Росією на Сході (26%) та на Півдні (19%), найменше в Центрі (5%) та на Заході (1%). За областями прихильників найбільше прихильників об’єднання з Росією в АР Крим (41%), Донецькій області (33%), Луганській (24%), Одеській (24%), Запорізькій (17%), Харківській області (15%), але й там переважає підтримка нинішнього статусу відносин з Росією — як двох незалежних дружніх держав.
  • Серед росіян, так само як і серед українців переважає бажання, щобУкраїна і Росія були незалежними, але дружніми державами — з відкритими кордонами, без віз та митниць (відповідно, 68% і 63%). Бажають об’єднатися в єдину державу 9% українців і 32% росіян. Існує пряма вікова залежність між бажанням об’єднатися в єдину державу з Росією: серед молоді віком до 30 років цього хотіли б 5%, у віковій групі 30-54 роки — 11%, а серед людей старших 55 років — 17%.
  • Зрозуміло, що серед тих, хто робить вибір на користь вступу до Митного союзу, більше прихильників об’єднання з Росією (26.5%), ніж серед тих, хто орієнтований на вступ до ЄС (1%), проте більшість хотіла б зберегти статус-кво (69%). І серед тих, хто негативно ставиться до Майдану, приєднатися до Росії бажають 21%.
  • Серед прихильників політичних партій найвищий відсоток бажаючих приєднати Україну до Росії серед виборців комуністів (35.5%), але й там більшість бачить Україну та Росію дружніми незалежними державами (63%). Серед виборців Партії регіонів обстоюють приєднання до Росії 28%.
  • В Росії приєднання України хотіли б 16%.

Прес-реліз на цю тему можна знайти в розділі Прес-релізи та звіти, або за цим посиланням.


4.3.2014
ФІЛЬТР ЗА ДАТОЮ
Рік:
Місяць: