КИЇВСЬКИЙ
МІЖНАРОДНИЙ
ІНСТИТУТ
СОЦІОЛОГІЇ
соціологічні та
маркетингові
дослідження
 
office@kiis.com.ua

ESC or click to close

Довіра населення України до держструктур

В період з 19 липня по 28 липня 2012 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки міського населення. Методом телефонного інтерв'ю (CATI) опитано 1001 респондента, що мешкають в усіх областях України (включно з містом Києвом) та в Криму за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення міст України віком від 18 років.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і за дизайн-ефекту 1.5) не перевищує 4.6% для показників близьких до 50%, 4% — для показників близьких до 25%, 3.3% — для показників близьких до 15%, 2.8% — для показників близьких до 10%, 2% — для показників близьких до 5%.

 

  • Найбільшу увагу городян привертає діяльність Верховної Ради України, Кабінету Міністрів, Адміністрації Президента та Національного банку — за нею стежить біля половини опитаних або більше: від 62% (Верховна Рада) до 46% (Національний банк).
  • Для майже половини опитаних (48%) телебачення є основним джерелом новин про діяльність державних структур, 19% і 15% читають про них в Інтернеті та в друкованих виданнях відповідно. Лише кожен десятий мешканець міст слухає такі новини по радіо, і тільки 6% обговорюють роботу органів державної влади із знайомими чи друзями і отримують інформацію про діяльність державних структур від них.
  • Загалом державним структурам довіряє (повністю або скоріше) близько третини городян — 27%. Найбільший рівень довіри до Національного банку України, йому довіряють 32% респондентів, Кабінету Міністрів — 26%, Центральним органам виконавчої влади (СБУ, антимонопольний комітет,державна судова адміністрація і т.д.) та Адміністрації Президента по 25% відповідно, Верховній Раді — 21%, Вищій раді юстиції — 18% та Київський міській державній адміністрації — 15%
  • Трьома найпоширенішими причинами недовіри громадян до державних структур виявилися: (1) корупція — 54%, (2) відсутність видимих результатів діяльності — 38% та (3) бюрократія — 29%, погане ставлення чиновників до громадян, які до них звертаються — 22%; 11% не знають про те, як державні структури планують розвиватися і, у зв’язку із цим, не довіряють їм.
  • ТОП-3 факторами, які б змінили ставлення населення до органів державної влади і, ймовірно, мотивували громадян більшою мірою довіряти чиновникам є:
  1. боротьба держструктур із корупцією — 54%,
  2. відкритість і прозорість діяльності — 31%,
  3. покращення якості обслуговування — 22%.

Крім того, 15% вважають, що покращення умов обслуговування та ставлення до громадян в банківській системі України могло б сприяти покращенню ставлення населення до неї, 3% висловилися за зняття обмежень із обмінно-фінансових операцій.

 

 

Додаток

 

 

 

 

Причини недовіри до державних структур, %

Корупція державних структур 54
Відсутність видимих результатів діяльності 38
Бюрократія, складна схема взаємодії всередині 29
Погане ставлення співробітників державних структур до громадян, які до них звернулися 22
Відсутність інформації щодо планів розвитку 11

 

Фактори, які могли б змінити ставлення громадян до державних структур, %

Боротьба з корупцією 54
Відкритість і прозорість діяльності 31
Покращення якості обслуговування 22
Покращення роботи банківської системи України (умови обслуговування, ставлення до громадян і т.п.) 15
Зняття обмежень обмінно-валютних операцій 3

 


31.8.2012
ФІЛЬТР ЗА ДАТОЮ
Рік:
Місяць: