ESC or click to close
Прес-релізи та звіти
Самооцінка стану здоров’я населенням України
Прес-реліз підготувала Сахно Юлія З 19 по 28 травня 2017 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки. Методом особистого інтерв'ю опитано 2040 респондентів, що мешкають у 108 населених пунктах усіх областей України (окрім АР Крим) за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років. У Луганській та Донецькій областях опитування проводилися тільки на територіях, що контролюються Україною. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і за дизайн-ефекту 1.5) не перевищує: 3,3%— для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%.
Київський міжнародний інститут соціології відслідковує динаміку самооцінки стану здоров‘я населенням України починаючи з 1995 року. Як свідчать дані опитувань, протягом останніх двох років рівень здоров’я жителів України лишається практично незмінним: порівняно із 2015 роком дослідження не фіксують ані покращення, ані статистично значимого погіршення у тому, як жителі України оцінюють стан власного здоров’я. Загалом, станом на травень 2017 року, 38% опитаних дорослих жителів України оцінили своє здоров’я як хороше або дуже хороше, 41% - як посереднє (ані хороше, ані погане), 20% - як погане або дуже погане. На стан здоров’я можуть впливати різні чинники, зокрема – вік, стать, рівень матеріального добробуту, місце проживання, інші чинники. Насамперед, стан здоров’я тісно пов’язаний із віком: чим старше людина, тим більша імовірність того, що вона матиме ті чи інші проблеми зі здоров’ям. За об’єднаними даними досліджень, проведених протягом двох років (травень 2015 – травень 2017), серед молоді у віці від 18 до 29 років здоровими почуваються 70%, у віці від 30 до 39% років – 56%, від 40 до 49 років – 39%, від 50 до 59 років – 25%, від 60 до 69% років – 12%, і серед старших 70 – лише 6%. Також на самооцінку стану здоров'я впливає стать: в усіх вікових групах чоловіки оцінюють своє здоров’я дещо краще, аніж жінки: загалом, серед усіх чоловіків від 18 років і старше здоровими себе назвали 45%, серед жінок – 33%. Як і раніше, продовжує зберігатися сильний зв’язок між станом здоров’я і рівнем добробуту: чим кращий матеріальний рівень життя, тим більше тих, хто має хороше здоров’я. За даними опитувань 2015-2017 років, серед найменш заможних (тих, кому не вистачає грошей навіть на їжу), здоровими себе назвали лише 21%, серед людей із відносно високим рівнем матеріальним добробутом (можуть дозволити собі покупку дорогих речей) - 70%. Тобто вищий рівень добробуту забезпечує кращі можливості для турботи про власне здоров’я, як профілактики захворювань, так і лікування. *Примітка: категорія тих, хто обрав варіант відповіді «Ми можемо дозволити собі купити все, що хочемо» через незначну наповненість цієї групи під час аналізу була об’єднана із категорією «Ми можемо дозволити собі купувати деякі коштовні речі» Відсоток тих, хто почувається здоровим, дещо вище у містах (40%), аніж у сільській місцевості (34%). Це може бути пов’язаним як із умовами праці та рівнем матеріального добробуту (який краще у містах, аніж сільській місцевості), так і з доступністю послуг із охорони здоров’я (більш розвиненою мережею лікувальних установ у містах). Стан здоров’я є важливою умовою для відчуття щастя: серед тих, хто має дуже хороше здоров’я, щасливими почуваються 88%, серед тих, хто має дуже погане здоров’я, щасливими є лише 19%. ДОДАТОК Таблиця 1. Розподіл відповідей на запитання «Як би Ви оцінили своє здоров'я?» (Україна без тимчасово окупованих територій, %)
Таблиця 2. Самооцінка здоров’я – розподіл за віком (об’єднані дані за 2015-2017 роки, %)
Таблиця 3. Самооцінка здоров’я – розподіл за статтю (об’єднані дані за 2015-2017 роки, %)
Таблиця 4. Самооцінка здоров’я – розподіл за віком і статтю (об’єднані дані за 2015-2017 роки, %)
Таблиця 5. Самооцінка здоров’я – розподіл за рівнем матеріального добробуту (об’єднані дані за 2015-2017 роки, %)
*Примітка: категорія тих, хто обрав варіант відповіді «Ми можемо дозволити собі купити все, що хочемо» через незначну наповненість цієї групи під час аналізу була об’єднана із категорією «Ми можемо дозволити собі купувати деякі коштовні речі» Таблиця 6. Самооцінка здоров’я – розподіл за типом місцевості (об’єднані дані за 2015-2017 роки, %)
Таблиця 7.Відчуття щастя – розподіл за станом здоров’я (об’єднані дані за 2015-2017 роки, %)
З приводу коментарів звертайтеся будь ласка до Юлії Сахно: j.sakhno@kiis.com.ua
31.7.2017
|
Наші соціальні медіа: