КИЇВСЬКИЙ
МІЖНАРОДНИЙ
ІНСТИТУТ
СОЦІОЛОГІЇ
соціологічні та
маркетингові
дослідження
 
office@kiis.com.ua
Видавництво "Дух і літера" видало книжку В.Паніотто "Соціологія в анекдотах".

Деякі анекдоти дуже точно і лаконічно описують соціальні процеси. «Що таке демократія? – спитали якось у Соціолога. І він відповів: «Це суспільний устрій, за якого влада належить народові, а все інше – владі».  А замість цієї дотепної відповіді можна було б довго пояснювати соціологічну концепцію мінімалістської демократії.  Автор підібрав анекдоти з різних тем, які вивчають соціологи, і у своїх коментарях до анекдотів показує, які висновки могли б зробити соціологи, аналізуючи ситуацію, яка описана в анекдоті. До кожної теми додається також короткий опис соціологічних концепцій з лекцій вступного курсу до соціології, що читалися автором у «Києво-Могилянській академії».  Повністю замінити систематичний виклад основ соціології анекдотами навряд чи можливо, але можна показати специфіку соціологічного підходу до аналізу суспільства. Головне завдання книжки полягає в тому, щоб показати, що соціологія – це цікаво і весело.

Купити можна в Інтернет-магазині "Дух і Літера".

hack forum
shell indir
ВІДНОВЛЮЄМО ОПИТУВАННЯ

Дорогі друзі та колеги.


Щиро дякуємо усім, хто висловлював нам свою підтримку на словах або на ділі у ці складні для нас часи. Ми дуже цінуємо це. Хочемо повідомити, що більшість членів команди КМІС перебувають у відносній безпеці та роблять усе можливе для продовження нашої роботи задля забезпечення усіх зацікавлених сторін якісною та надійною інформацією.

Ми відкриті до обговорення запитів на проведення телефонних або онлайн опитувань. Ймовірно, найближчим часом ми проведемо хвилю Омнібусу. Просимо надсилати ваші запити, щоб ми могли оцінити потребу у такій хвилі.

На жаль, проведення загальнонаціональних опитувань у форматі особистих інтерв'ю наразі неможливе, однак навіть такі завдання ми можемо виконувати в окремих регіонах та населених пунктах.

Бажаємо миру усім вам, а особливо безпеки тим, хто залишається в Україні. Чекаємо на інформацію від вас. Контактні особи для зв'язку Вікторія Захожа <victoria@kiis.com.ua> та Євген Ільєнко <ugin@kiis.com.ua>.

Чому українці вірять у перемогу, а росіяни люблять війну? Пояснює соціолог Паніотто

Війну проти України, яку в Кремлі називають "спецоперацією", підтримують близько 80% росіян. Такі настрої там легко поєднуються з публічними заявами про "братні народи".

Дані про високу підтримку "спецоперації" наводить Всеросійський центр вивчення громадської думки (ВЦВГД). Це державна структура, яка, вочевидь, працює в інтересах Кремля.

Втім, і незалежні аналітичні центри дають схожу картину настроїв росіян. Наприклад, "Левада-Центр" в своєму опитуванні за березень показує, що лише 14% росіян не підтримують дії військ РФ в Україні. Натомість повністю чи частково підтримує вторгнення в сусідню країну 81% опитаних.

Крім того, нове опитування фіксує, що майже 60% громадян РФ негативно ставляться до України.

Багато років схожі дослідження в партнерстві з "Левада-Центром" проводив Київський міжнародний інститут соціології (КМІС). Його очільник Володимир Паніотто каже, що цього року опитування провести ще не вдалось - завадила війна.

В інтерв'ю BBC News Україна він також розповів, чому навіть соціологи в Росії підтримують війну, і як криваве протистояння змінить політичний ландшафт обох країн.

8 і 9 травня. Соціолог Паніотто розповів, як змінилося ставлення українців до цих двох дат, і пояснив чому — інтерв'ю НВ

Володимир Паніотто, гендиректор Київського міжнародного інституту соціології, пояснює, чим відрізняється ставлення до Дня перемоги в українців і росіян, і розмірковує над тим, як змінює погляди співвітчизників війна.

8 та 9 травня Україна відзначатиме роковини Другої світової війни, пам’ять про яку під впливом сучасної російсько-української війни суттєво трансформується. Тим часом в українському суспільстві точиться дискусія про те, які дати гідні відзнаки, а один з поданих до Верховної Ради законопроєктів пропонує зробити 9 травня Днем Європи, позбавивши його статусу Дня перемоги та вихідного.

Генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто — один з тих, хто впродовж останніх десятиліття досліджує, як змінюється ставлення українців до державних свят радянського зразка. В розмові з НВ соціолог розмірковує над тим, чим є День перемоги над нацизмом для сучасних українців, а як ставляться до нього росіяни, й у чому причина розбіжностей.